• Sukcesy sportowe uczniów

PEŁNE SPORTOWYCH SUKCESÓW PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIKAJ

Dziś ( 28.10.2021 r.) na hali sportowej w Łaziskach Górnych nasi uczniowie brali udział w zawodach na szczeblu powiatu w Badmintonie.

Na starcie w każdej kategorii wiekowej stawiło się 12 szkół z całego powiatu. Nasza reprezentacja startowała w następujących kategoriach: Igrzyska Młodzieży Szkolnej r. 2008-2007 – drużyna chłopców w składzie Franciszek Kędziorczyk i Szymon Michalczyk  z kl. VIII oraz w Igrzyskach Dzieci r. 2009 i mł., drużyna dziewcząt i chłopców.

Wielkim sukcesem rywalizację zakończyła drużyna dziewcząt w składzie: Pola Garcorz i Hanna Aleksander / z kl. VII b/ , które były bezkonkurencyjne i zajęły indywidualnie Pola –I miejsce, Hania – II miejsce co przełożyło się na I miejsce drużynowo i awans do zawodów na szczeblu rejonu, a tym samym reprezentowanie całego powiatu mikołowskiego ww. zawodach, które odbędą się 5 listopada w Bieruniu.

Natomiast drużyna chłopców: Wiktor Tabacki i Mateusz Olejnik ( z kl.VII b.) wywalczyli VI miejsce i niewiele im zabrakło do strefy medalowej.

Natomiast 13 października 2021 r. na stadionie AKS w Mikołowie, odbyły się zawody rejonowe w nowej konkurencji jaką jest FESTIWAL SZTAFET.

Nasza szkoła osiągnęła bardzo dobre rezultaty !!!

Dzieci z roczników 2009 i mł. ,startowały w sztafecie 4x100 m. oraz w sztafecie szwedzkiej pokonując kolejno 100, 200, 300 i 400 m. Młodzież  z rocznika 2008-2007 walczyła w sztafecie  4x100 m. oraz sztafecie olimpijskiej na dystansach 100, 200, 400 i 800 m.

Nasze sztafety chłopców w rozgrywkach Igrzyska Dzieci rocznik 2009 i mł., w pięknym stylu zdobyły I MIEJSCE i zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich, które rozegrane będą na wiosnę w Chorzowie.

Skład naszej drużyny: sztafeta 4x100 –Piotr Knapczyk z kl. VII b , Daniel Grzeszczak, Karol Jaworski, Mateusz Franik z kl. VII a oraz sztafeta olimpijska: Wiktor Przeliorz, Bartosz Mrozek z kl. VII a i Mateusz Olejnik, Adrian Latko z klasy VII b.

Sztafeta dziewcząt starszych w kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej zdobyła ex III miejsce / skład naszych sztafet: Wiktoria Absyl, Weronika Harupa, Dominika , Marta Malisz z kl. VIII, Oliwia Walda, Agnieszka Herisz, Laura Zaczek i Lidia Kubis z klasy VII a.

Sztafeta dziewcząt młodszych w kat. Igrzyska Dzieci wybiegała II miejsce .

Skład drużyny: Klaudia Harupa, Magdalena Nawrocka, Kaja Skoczylas, Julia Handzlik, Hanna Aleksander, Nina Warzecha z klasy VII b, Weronika Lesiak z kl. VII a oraz Karolina Salamon z kl. VI.

Poniżej wszystkie wyniki z zawodów FESTIWAL SZTAFET:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt

I m. Szkoła Podstawowa nr 3 – 42 pkt.

II m. Szkoła Podstawowa nr 1 – 36 pkt.

III m. SP 5 i SP 8 – 30 pkt.

Igrzyska Dzieci w kategorii dziewcząt

I m. SP 3 / SP 5 – 37 pkt

II m. Szkoła Podstawowa nr 8 – 36 pkt.

Igrzyska Dzieci w kategorii chłopców

I m. Szkoła Podstawowa nr 8 – 42 pkt.

II m. SP 3 i SP 5 – 34 pkt.