• Dzień Kobiet 8 marca dla naszych dziewczynek chłopcy przygotowali małe niespodzianki. Dodatkowo dziewczynki z grupy "Tygrysków" zorganizowały salon spa, w którym udziała wzieli ich koledzy.

W poniedziałek 26.02 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. "Afryka Kazika" -prowadzone Panią Annę Mojzyszek, która opowiedziała dzieciom jak żyją ludzie w Afryce, zapoznała dzieci z ich ubiorem, a na sam koniec przedszkolaki miały okazję skosztować prawdziwą afrykańską herbatkę.

Dzień dinozaura

"Dzień Dinozaura" w przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością, bo dzieci uwielbiają dinozaury.

23.02 dzieci już od rana oglądały przyniesione przez siebie zabawki - dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. A tuż po śniadaniu przeniosły się w ich niezwykły, prehistoryczny świat za sprawą przygotowanego na tę okazję filmu edukacyjnego, dzięki któremu mogły zobaczyć, jak wyglądały i żyły dinozaury, jak się poruszały i jakie mogły wydawać dźwięki. Dowiedziały się też kim jest paleontolog i czym się zajmuje. Następnie uczestniczyły w szeregu dino -zabawach. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat i był dla dzieci dużą atrakcją.

Przedszkolaki w Ogrodzie Botanicznym

W piątek 20.10 br. przedszkolaki wzięły udział w warsztatach w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami owadów oraz poznały gatunki leśnych zwierząt. Miały możliwość dokładnie zapoznać się ze śladami, jakie zwierzęta zostawiają w lesie, poprzez odbicie tropu w piasku kinetycznym. Po zakończonych warsztatach dzieci udały się na spacer po ogrodzie, podziwiając uroki jesieni.

Pasowanie na przedszkolaka

Dzisiaj w naszych oddziałach odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka, swoje umiejetności zaprezentowały przedszkolaki z grupy Kaczuszek oraz Promyczków. Aktu pasowania dokonała p. dyrektor Agnieszka Kurpas.

Realizacja zajęć ABC Małego Konsumenta