Nasza szkoła

Do naszej szkoły w roku szkolnym 2017/2018 uczęszcza 159 uczniów a zatrudnionych jest w niej 32 wykwalifikowanych nauczycieli. Szkołą kieruje od 1990 r. mgr Janina Szołtysek.

Staramy się, by oferta zajęć edukacyjnych była dla uczniów atrakcyjna i żróżnicowana, wielką wagę przywiązujemy do rozwijania ich zainteresowań i pasji. Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową (powstała ona w ramach współracy z unijnym EFS), dobrze zaopatrzoną bibliotekę bogacącą się co roku w najnowsze pozycje literatury dziecięcej.
W ramach opieki psychologiczno-pedagogicznej nad uczniami zatrudniono pedagoga i logopedę.  Nauczyciele i pedagodzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców, traktując indywidualnie potrzeby każdego dziecka.

Placówka nasza spotykała się zawsze i spotyka się nadal z dużą życzliwością ze strony rodziców naszych uczniów i lokalnych władz samorządowych, dzięki czemu stale się rozwija. W 1999 r. szkoła nasza została gruntownie wyremontowana oraz rozbudowana o nowczesną salę gimnastyczną, szatnię i dwie sale lekcyjne. Sukcesywnie zakupujemy nowe wyposażenie klas i pomoce dydaktyczne.
W ramach programu "Radosna szkoła" sale lekcyjne kształcenia zintegrowanego wzbogaciły się o liczne akcesoria do zabawy - m. in. basen z kulkami, piłki do skakania.

W naszej szkole działa świetlica, posiadamy też nowoczesną kuchnię, w której gotujemy zdrowe i smaczne posiłki. Na przerwie śniadaniowej dzieci otrzymują ciepłą herbatę, bierzemy udział w programach "Owoce w szkole" i "Szklanka mleka".

Obok szkoły znajdują się Oddziały przedszkolne im. Wróbelka Elemelka. Dzieci uczą się tam w czterech grupach pod opieką wykwalifikowanych wychowawców przedszkolnych. Przedszkole organizuje liczne wyjazdy (wycieczki, basen), festyny, ponadto dzieci prezentują swoje umiejętności na wielu imprezech okolicznościowych (np. Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Boże Narodzenie).

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko uczyło się w małej, nowej i przyjaznej mu szkole, w której każde dziecko jest nam znane i drogie, odwiedź nas i poznaj bliżej nasze środowisko.

Zapraszamy!

• Szkoła Podstawowa nr 8 im. Wojciecha Korfantego w Mikołowie