Dokumenty

Nasze przedszkole Nabór do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 Aktualności Zbliżające się wydarzenia OGŁOSZENIE-NOWE

Oddziały Przedszkolne

Oddziały Przedszkolne im.Wróbelka Elemelka znajdują się w części budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołowie - Paniowach.
Sąsiadują z SP nr 8 im.Wojciecha Korfantego.
W pobliżu przedszkola znajduje się plac zabaw oraz boisko sportowe.
Oddziały Przedszkolne to placówka trzyoddziałowa zapewniająca opiekę od godziny 630- 1700.
Do oddziału uczęszczają dzieci od 3 do 6 lat.


♦♦♦♦♦♦♦

Zajęcia dydaktyczno, wychowawczo - opiekuńcze  realizowane są dla każdej z grup wiekowych w oparciu o program wychowania przedszkolnego pt. "Zbieram, poszukuję, badam" autorstwa Doroty Dziamskiej oraz Marzeny Buchnat, wyd. Nowa Era, który jest zgodny z Nową Podstawą Programową. 
Podstawa programowa realizowana jest od godziny 800 - 1300.

♦♦♦♦♦♦♦♦

W pracy z dzieckiem przyświecają nam słowa Janusza Korczaka
 
"Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie - naucz.
Jeśli nie wie - wytłumacz.
Jeśli nie może - pomóż."
 
Nasze przedszkole zapewnia dzieciom opiekę oraz bezpieczeństwo, tworzy warunki dla indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka z uwzględnieniem jego aktywności. Jednocześnie staramy się zaspokoić potrzeby i oczekiwania rodziców, aby ich pociechy z każdym nowym dniem stawały się bardziej samodzielne oraz osiągały dojrzałość do podjęcia nauki na pierwszym etapie edukacji. Stwarzamy przyjazną domową atmosferę.  Obserwujemy dzieci i pomagamy im rozwijać ich zainteresowania
i talenty. Uczymy dzieci możliwości dokonywania wyboru. Wspomagamy wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości.
 
Naszym przedszkolakom oferujemy także dodatkowe zajęcia:

język angielski
gimnastyka korekcyjna
zajecia muzyczno - ruchowe
zajęcia z logopedą

W trakcie całego roku szkolnego przedszkolaki uczestniczą w spotkaniach teatralnych organizowanych zarówno na terenie placówki, jak również przez Miejski Dom Kultury w Mikołowie. Ponadto biorą udział w wycieczkach, spacerach. Organizowane są spotkania z ciekawymi gośćmi.Nasze przedszkole już poraz kolejny dołaczyło się do akcji zbierania baterii oraz w dalszym ciągu przedszkolaki zbierają 
 puste tubki akleju "Amos" ,dzięki którym zyskają nowe kleje, a przy okazji wesprzą Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.

W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki biorą udział w dwóch ogólnopolskich projektach: "Piękna Nasza Polska Całą" oraz "Mały Miś w świecie wielkiej literatury".

Kontakt :

tel: 785 917 642

tel stacjonarny: 32 322 50 93

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Wojciecha Korfantego w Mikołowie
    ul. Wolności 27
    43-190 Mikołów
  • 32 226 13 28

Galeria zdjęć