- Projekt Step by Step
- POWER-Green Eco - edukacja, ekologia i sztuka
- Projekt ERASMUS +
- Projekt OPen your mind
- „Nastawieni na Rozwój. Szczęśliwa szkoła, nauczyciel, uczeń”.projekt nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000143229
- Sprawozdanie z FERS
- PROTOKOŁY I ZARZĄDZENIA. " Nastawieni na Rozwój. Szczęśliwa szkoła, nauczyciel, uczeń”.projekt nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000143229
- ABC Ekonomii - Czepczyński Family Foundation
- ABC Empatii
Tytuł projektu: Open your mind, change yourself and work across boundaries!
Otwórz umysł, zmień siebie i pracuj ponad granicami!
Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Korfantego w Mikołowie bierze udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +.
Beneficjentem projektu jest konsorcjum w którego skład wchodzą: Gmina Mikołów oraz SP3, SP4, SP5, SP6, SP7, SP8, SP10, SP12, P9, P10
Okres realizacji: 01.09.2019-31.08.2021
Projekt skierowany jest do 49 nauczycieli z 8 mikołowskich szkół podstawowych oraz 2 przedszkoli.
W ramach projektu dwóch nauczycieli uczestniczyło w rocznym kursie doskonalenia języka angielskiego. Dodatkowo czterech nauczycieli, którzy zakwalifikowali się na wyjazd edukacyjny na Maltę uczestniczyło w przygotowaniu kulturowym.
W ramach realizowanego projektu w dniach od 5 do16 lipca 2021 r., w St Julian’s na Malcie, dwóch nauczycieli ( p. A. Gembalczyk i L. Kocur) wzięło udział w intensywnym kursie „CLIL - Methodology and ICT Tools for Teachers with CLIL” (metodyka zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego oraz narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnych ), dwoje ( p. Zuzanna Badziura i p. Marek Gałązka) w kursie „The Playground classroom- nowoczesne metody i formy nauczania”, organizowanych przez Executive Training Institute Malta.
Przez pierwszy tydzień kursu dotyczącego metody CLIL, wraz z innymi nauczycielami różnych przedmiotów, z różnych krajów Unii Europejskiej, nasi nauczyciele poznawali zasady nauczania dwujęzycznego tą metodą i projektowali lekcje w oparciu o te zasady.
W drugim tygodniu zapoznawali się z narzędziami ICT przydatnymi zarówno w nauczaniu metodą CLIL, jak i w bardziej tradycyjnej metodologii nauczania języków obcych. Nauczyciele nauczyli się projektować własne materiały dydaktyczne – ćwiczenia interaktywne, webquest’y, nowatorskie prezentacje multimedialne.
Nauczyciele uczestniczący w kursie: „The Playground classrom” poznali wiele ciekawych narzędzi, zabaw interaktywnych, które w przyszłości urozmaicą prowadzenie lekcji.
Kurs był podzielony na część praktyczną i teoretyczną. Uczestnicy najpierw poznawali teoretyczne założenia programu „Playground in the classroom”, po czym sprawdzali, jak dane zagadnienie wygląda w praktyce. Nauczyciele wzbogacili swój warsztat pracy, tj. jak ciekawie i nowocześnie uczyć dzieci i młodzież czytania ze zrozumieniem, poprawnej wymowy, zapamiętywania słownictwa, pisania oraz jak wzmacniać proces mówienia podczas lekcji języka. Dowiedzieli się też, jak pracować z uczniami o zróżnicowanych zdolnościach językowych, Dodatkowo poznali metody, które pozwalają wykorzystywać dramę, zarówno jak i piosenki, filmy w nauczaniu języka (obcego, jak i ojczystego).
W ramach tych kursów nauczyciele rozwinęli swoje kompetencje w zakresie poznanych nowych metod pracy, wzbogacili słownictwo języka angielskiego. Szkolenie umożliwiło podniesienie kwalifikacji i tym samym podniesienie poziomu jakości nauczania w przyszłości. Zdobyta wiedza, umiejętności, nowe pomysły i narzędzia posłużą do tworzenia ciekawych form pracy z uczniami w naszej szkole.
Wartością dodaną jest również możliwość współpracy z partnerami ze Słowacji, Bułgarii, Niemiec, Czech i Polski, podczas kursu oraz nawiązanie nowych zawodowych znajomości, wymiany wiedzy i doświadczeń, dzielenia się pomysłami i inspiracjami.
Dodatkowo kursanci uczestniczyli w wycieczkach, które przybliżyły historię, tradycję i kulturę kraju oraz pozwoliły poznać urok Malty jako kraju o ogromnych walorach turystycznych.
Po powrocie nauczyciele biorący udział w zagranicznych kursach, w dniu 14.09.2021 r. przeszkolili nauczycieli i zapoznali ich z ciekawymi metodami, które poznali na kursach oraz przybliżyli informacje o Malcie.
Natomiast w dniu 25.10.2021 r. odbyły się lekcje otwarte w klasach, podczas których zastosowano metody i formy poznane na kursach.