• BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU W SP 8 !

• Betlejemskie Światło Pokoju trafiło dziś do naszej szkoły. Przywiezione z Zakopanego przez harcerzy z Łazisk oraz przekazane przez naszą nauczycielkę i jednocześnie druhnę przewidniczkę ZHP, niech oświetla nasze serca i niesie z sobą Pokój i Miłość.

• " Nastawieni na rozwój. Szczęśliwa szkoła, nauczyciel, uczeń"

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Wojciecha Korfantego w Mikołowie

w Mikołowie

realizuje projekt dofinansowany ze środków FERS (Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego)

pt. "  Nastawieni na rozwój. Szczęśliwa szkoła, nauczyciel, uczeń".

Okres realizacji od 01.12.2023 r. do 31.05.2025 r.

Przyznane dofinansowanie: 48 677,00 EURO

Z dumą i radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie projektu KA122-SCH (nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000143229) ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego. Projekt nosi tytuł: „Nastawieni na rozwój. Szczęśliwa szkoła, nauczyciel, uczeń.”(„Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”). Dziś w Warszawie odbyło się szkolenie dotyczące realizacji przedsięwzięcia, w którym wzięły udział dyrektor Agnieszka Kurpas oraz koordynatorka projektu Lucyna Kocur.

• BARBÓRKA

• Uczniowie klas trzecich z pomocą starszych kolegów z klas piątych, przygotowali występ artystyczny dla GÓRNIKÓW z okazji ich święta. Uczniowie przestawili znane i lubiane skecze, zaśpiewali PIOSENKI GÓNICZE. Występ artystyczny przygotowany został w GWARZE ŚLĄSKIEJ.