• Pro Aniamli

• W związku z nadchodzącym "Dniem Zwierząt", przedszkolaków oraz uczniów klas młodszych odwiedziły wolotariuszki STWOWARZYSZENIA PRO ANIMALI. Wolontariuszki przeprowadziły warsztaty, których cele było kształtowanie właściwych postaw do świata zwierząt, opieka nad zwierzętami i ochrona zwierząt.

• Klasa IVa i IVb biorą udział w Ogólnopolskim Programie „BIEG PO ZDROWIE”.

„Bieg po zdrowie” to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany

w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Główne cele programu:

• opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
            • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
            • zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców.  Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia będą tłem poruszanych tematów.

Podczas cyklu zajęć dzieci będą:

• dyskutować,
            • wymieniać doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły,
            • przeprowadzać wywiady z osobami niepalącymi,
            • liczyć koszty palenia papierosów,
            • pracować w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów,
            • tworzyć komiks z bohaterami programu.

Zajęcia prowadzone będą przez Panią Halinę Proszke, pedagoga szkolnego.

• KIERMASZ DLA DOMINIKA

• „Zapraszamy rodziców naszych uczniów we wtorek od 16:30 na kiermasz dla Dominika połączony z zebraniami. Będzie można zakupić kawę i ciasto oraz różne rękodzieła naszych darczyńców. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Dominika- tegorocznego absolwenta naszej szkoły.”

• PRÓBNA EWAKUACJA W SZKOLE

• 14.09.2023r. w szkole odbyła się próbna ewakuacja poprzedzona alarmem. Organizację ewakuacji obserwował z ramienia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st.insp. K.Sikora. Wszystkie procedury zadziałały.

• Zapisy na świetlicę na nowy rok szkolny 2023/2024.

• 4 września rozpoczynamy zapisy do świetlicy szkolnej oraz na obiady. Zapisy odbędą się przy świetlicy szkolnej.

1. Aby zapisać dziecko do świetlicy należy dostarczyć wypełnioną i podpisaną przez oboje rodziców/opiekunów prawnych KARTĘ ZGŁOSZENIA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ, jest ona dostępna na stronie internetowej szkoły w zakładce Świetlica.

2. Aby zapisać dziecko na obiady należy dostarczyć wypełnioną i podpisaną DEKLARACJĘ KORZYSTANIA Z OBIADÓW - jest ona dostępna na stronie internetowej szkoły w zakładce Świetlica. Obiady będą wydawane od 7 września - czwartek, koszt jednego obiadu to 6 zł, informację o płatnościach otrzymają Państwo w wiadomości poprzez Librus.

3. Rodzice uczniów uprawnionych do dowozów autobusem szkolnym są zobowiązani do wypełnienia i dostarczenia do świetlicy KARTY ZAPISU DO ŚWIETLICY oraz DEKLARACJI DOWOZU nawet jeśli dziecko nie będzie korzystało ze świetlicy w roku szkolnym. Dokumenty należy dostarczyć do 5 września, deklaracja zostanie przekazana przez wychowawcę klasy.

Proszę o zapoznanie się z Regulaminem Pracy Świetlicy Szkolnej, Regulaminem Stołówki, Zasadami Żywienia oraz Procedurą Dowozów Autobusem Szkolnym. Wszystkie dokumenty są dostępne na stronie internetowej szkoły oraz w szkole.

Agata Bojdoł - kierownik świetlicy