• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

• Dla osób niepełnosprawnych ważne jest, gdy ktoś jest obok. Uczą nas one tego, że drugi człowiek to największy skarb, pokazują nam, że dzięki miłości i obecności drugiego człowieka, można poradzić sobie z różnymi przeciwnościami” - Anna Dymna

Dołącz do naszej akcji i stwórz z dzieckiem własną KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ Z DOBRYM SŁOWEM i dostarcz ją do naszej szkoły do dnia 5.12.23r., a my przekażemy je do Ośrodka Dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzia Bożego W Borowej Wsi.Dziękujemy A. Prokop-BrzozowskaA. Badura

• Świąteczna paczka dla UKRAIŃSKIEJ RODZINY!

• ZRÓBMY ŚWIĄTECZNĄ PACZKĘ DLA UKRAIŃSKIEJ RODZINY !

Razem możemy pomóc mieszkańcom Charkowa na wschodzie Ukrainy, którzy obecnie przeżywają ogromny humanitarny kryzys. Ta świąteczna pomoc zostanie dostarczona do najbardziej potrzebujących rodzin.Termin składania produktów: 13.11.23 - 06.12.2023r.

Produkty należy składać przy portierni. Będą tam stały przeznaczone do tego kartony/kosze.

Produkty, które będą znajdowały się w paczkach i o które jednocześnie prosimy to:

*konserwy mięsne

*kasza lub ryż

*makaron

*olej roślinny 1L

*cukier

*kawa

*czekolada gorzka

*lek przeciwbólowy

*kakao

*szampon

*mydło w płynie

*pasta do zębów

MIŁYM DODATKIEM BĘDZIE SŁODKI AKCENT DLA DZIECKA!KAŻDA ILOŚĆ OFIAROWANYCH PRODUKTÓW WESPRZE NASZĄ WSPÓLNĄ AKCJĘ! PROSIMY, ABY KRODUKTY PRZYNOSIĆ LUZEM.PO SKOŃCZONEJ ZBIÓRCE PRODUKTY ZOSTANĄ DOSTARCZONE DO POWIATOWEGO MAGAZYNU POMOCY HUMANITARNEJ W STAROSTWIE POWIATOWYM W MIKOŁOWIE

.Na drzwiach wejściowych szkoły znajduje się plakat dotyczący zbiórki z którym każdy z Państwa może się zapoznać.

Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc.

• Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.

• Akademię przygotowali uczniowie klasy 7a oraz przedszkolakaki grupaTygrysków.

„Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem.

Kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś również kochał ją i ty […]”.

1918-2023

Święto Niepodległości, które przypada na 11 listopada to najważniejsze święto wszystkich polskich patriotów. W tym roku przypada 105. rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów pruskich, austriackich i rosyjskich.

• Akcja ,,Dzień Pluszowego Misia. Podaruj uśmiech dzieciom w szpitalach"

• 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia.

Fundacja Mam Marzenie już od siedmiu lat aktywnie włącza się w obchody tego wyjątkowego święta. Pluszowi towarzysze zabaw i inne podarunki wyzwalają potężną dawkę pozytywnych emocji i pozwalają choć na chwilę oderwać się od codzienności pełnej strachu, cierpienia, ale także – obfitującej w nudę. Cała akcja poprzedzona jest zbiórkami odbywającymi się w całej Polsce. Włączają się w nią liczne placówki szkolne, w tym również i nasza.

Do 21 listopada zbieramy NOWE zabawki, puzzle, kredki, kolorowanki oraz wszelkie inne artykuły mogące umilić czas dzieciom, dla których szpital jest drugim domem. Następnie, dokładnie 25 listopada każdego roku, wolontariusze przekażą zebrane zabawki małym pacjentom dziecięcych oddziałów szpitalnych na terenie całej Polski

.Podarunki można przekazać p. woźnej (przy głównym wejściu) do specjalnych pojemnikóworaz paniom ze świetlicy.

Dziękujemy za każdy dar serca i serdecznie zachęcamy do udziału w akcji wszystkichuczniów naszej szkoły!

A.Prokop-Brzozowska. J. Adamczuk