Z życia szkoły
Dyżur wakacyjny- oddziały przedszkolne
Informacja dotycząca nagród Burmistrza Mikołowa
Wzorem lat ubiegłych przedstawiam Państwu informację o nagrodach Burmistrza Mikołowa dla uczniów szkół podstawowych za wyniki w nauce.
W plikach znajdują się niezbędne formularze i załączniki pomocne w złożeniu wniosku.
W tym roku termin składania wniosków o przyznanie nagrody Burmistrza Mikołowa za wyniki w nauce dla uczniów mikołowskich szkół podstawowych upływa w czwartek 20 lipca 2023 r.
dla_szkoly_-_Wnioski_i_postulaty_Komisje_RM_9_wrzesnia_2020.pdf
INFORMACJA_-_Nagrody_i_stypendia_Burmistrza_Mikolowa.pdf
wniosek_o_przyznanie_nagrody_dla_ucznia.pdf
zalacznik_do_wniosku_-_zaswiadczenie_ze_szkoly.pdf
Program dla szkół - Informacja dla Rodziców
REKRUTACJA DZIECI ZAMIESZKAŁYCH POZA OBWODEM SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8 IM.WOJCIECHA KORFANTEGO W MIKOŁOWIE
Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
Zarządzenie Burmistrza Mikołowa nr 1605/37/23 w sprawie ustalenia na rok szkolny 2023/2024 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym
oraz postępowaniu uzupełniającym do klas I szkół podstawowych
prowadzonych przez Gminę MikołówZarzadzenie__o_rekrutacji_na_rok_szkolny_2023-2024_(1).pdf
2008r. do dnia. również mogą rozpocząć spełnianie o
Dla dzieci spoza obwodu jest prowadzone postępowanie rekrutacyjne.
Dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły w dniach
27.02.2023r. - 06.03.2023r.
Rodzic składa następujące dokumenty:
Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej spoza obwodu.
Klauzula informacyjna- zgłoszenie dziecka zamieszkałego spoza obwodu szkoły podstawowej.
Oświadczenie o uczęszczaniu rodzeństwa do SP8 Mikołów.
Oświadczenie o osobie sprawującej opiekę na dzieckiem, zamieszkującej na jednej z ulic znajdujących się w obwodzie szkoły.
Oświadczenie o odbyciu rocznego przygotowania przedszkolnego.
Oświadczenie , iż miejscem pracy jednego z rodziców znajduje się na terenie Gminy Mikołów
Po przeprowadzeniu rekrutacji Rodzic otrzymuje
ze szkoły druk: Potwierdzenie zapisu dziecka do szkoły podstawowej.Dokumenty, na podstawie których przeprowadzona zostanie rekrutacja:
1. Kandydaci zamieszkali poza obwodem mogą być przyjęci do klasy I, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami
po przyjęciu dzieci z obwodu.2. W postępowaniu rekrutacyjnym będą brane pod uwagę następujące kryteria, za które przyznaje się określoną
liczbę punktów:3. O kolejności przyjęcia do szkoły decyduje ilość uzyskanych punktów.
4. W przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów decyduje kolejność zgłoszeń.
5. Prawni opiekunowie kandydata składają wniosek (zgłoszenie poza obwodem szkoły) wraz
z dokumentami niezbędnymi do potwierdzenia określonego kryterium (wg wzoru).6. Powołana przez dyrektora komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów
zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły.7. Rodzic potwierdza w pisemnym oświadczeniu potwierdzenie zapisu do szkoły.
8. Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych
do szkoły.Dokumenty do druku:
Oswiadczenie_o_uczeszczaniu_rodzenstwa_do_SP8_Mikolow.(1).docx
oswiadczenie_uczeszczanie_do_przedszkola(1).docx
Oswiadczenie_o_osobie_sprawujacej_opieke_na_dzieckiem__zamieszkujacej_na_jednej_z_ulic_znajduja.docx
Oswiadczenie___iz_miejsce_pracy_jednego_z_rodzicow_znajduje_sie_na_terenie_Gminy_Mikolow(1).docx
zgloszenie__dziecka_spoza_obwodu_szkoly(1).docx
oswiadczenie_uczeszczanie_do_przedszkola.docxKlauzula_informacyjna_-_zgloszenie_dziecka_zamieszkalego_poza_obwodem_szkoly_podstawowej.docx
Świetlica
Nowa galeria Świetlica została dodana do albumu fotograficznego
Dzień Pizzy
29
AKCJA BEZPIECZNE FERIE
NARODOWY PROGRAM CZYTELNICZY
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Wojciecha Korfantego w Mikołowie, ul. Wolności 27 przystąpiła do realizacji wieloletniego ogólnopolskiego programu pod nazwą Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 w ramach którego otrzymała dofinasowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Nasza szkoła w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wsparcie i promocję czytelnictwa. Jest to program rządowy, którego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw. Otrzymane środki finansowe w całości przeznaczyliśmy na zakup nowości wydawniczych dla uczniów, w tym książek historycznych poświęconych historii Polski XX wieku oraz ukazujących wartości rodzinne i życie człowieka. Wśród zakupionych książek znalazły się także lektury według aktualnej listy.
Lista książek do zakupu została sporządzona po przeprowadzeniu rozmów z uczniami naszej szkoły, po zasięgnięciu opinii nauczycieli oraz po konsultacji z kierownikiem pobliskiej biblioteki publicznej.
Księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o 779 pozycji czytelniczych. Nowo zakupione książki zostały opatrzone logo Narodowego Programu Czytelnictwa, a nowości czytelnicze są eksponowane na zorganizowanej wystawie. Każdy uczeń, młodszy i starszy, znajdzie dla siebie coś interesującego.
Środki zgodnie ze wskazaniem zostały wykorzystane na zakup nowości wydawniczych, książek historycznych oraz lektur szkolnych.
Wśród zakupionych książek znalazły się m.in. pozycje:
Z. Stanecka - W kraju Polan. O dawnej Polsce,
B. Kusztelski - Nazywam się … Mikołaj Kopernik,
J.Wilkoń - Nazywam się… Fryderyk Chopin,
J. Szarko - Kocham Polskę dzieje naszej ojczyzny,
F. Maugrin -Wielka księga dinozaurów,
Z. Nienacki -Pan Samochodzik i templariusze,
J. Flanagan-Zwiadowcy,
R. Riordan – Córka głębin,
V. Escandell -Zagadki detektywistyczne. Nauka,
G. Kasdepke – Wakacje Detektywa Pozytywki,
M. Pałasz – Sposób na Elfa,
Nela mała reporterka. Nela i wyprawa do serca dżungli,
K. Vait – Moje akwarium,
E. Nowak – Błahostka i kamyk
T. Sulej – Gdy na Ziemi żyły dinozaury.
H. Sienkiewicz – Latarnik.
J. Vetulani- Sen Alicji czyli jak działa mózg.
T. Robaczewski – Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939-1944(numery od 1 do 10)
G. Bąkiewicz, K. Szymeczko – Zdarzyło się w Polsce. Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku.
M. Strękowska – Zaręba – Polscy superbohaterowie. Marszałek Józef Piłsudski.Pozyskanie nowych pozycji książkowych w znacznym stopniu przyczynia się do
zwiększenia aktywności czytelniczej, rozwoju zainteresowań własnych i kształtowania wrażliwość, a tym samym do wzrostu poziomu dyskusji i umiejętności wymiany poglądów oraz przekonań.
W celu promocji i wspierania rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży bibliotekarz szkolny we współpracy z nauczycielami zaplanował i wdraża na bieżąco następujące działania:
1. „Drzewo pożeraczy liter” – program czytelniczy realizowany w klasie IIIB, polegający na założeniu przez uczniów książeczek, w których zapisują informacje na temat przeczytanych nowo zakupionych pozycji. Program będzie realizowany do końca roku szkolnego.
2. „Wielcy i sławni Polacy” – program czytelniczy realizowany w klasie IIIA polegający na prezentacji przez uczniów sylwetek sławnych Polaków żyjących współcześnie oraz najwybitniejszych Polaków z historii Polski. Sylwetki sławnych Polaków zostały zaprezentowane w formie plakatów i podczas zorganizowanej w bibliotece wystawy. Przy realizacji projektu uczniowie korzystali z księgozbioru biblioteki, w tym z nowo zakupionych pozycji.
3. „W magicznej książkolandii” – program czytelniczy realizowany w klasie IVA polegający na zorganizowaniu zajęć czytelniczych, podczas których uczniowie poznali księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacony o nowości zakupione w ramach NPRC oraz na rozmowach
o przeczytanych baśniach i książkach fantazy. W oparciu o serię książek A. Maleszki – „Magiczne drzewo” uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające magiczne przedmioty i omawiali ich właściwości. Ogłoszony został konkurs na najciekawszą recenzję przeczytanej książki.
4. „ Na mojej fantastycznej wyspie” – program czytelniczy realizowany w klasie VI, podczas którego uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną i poznali jej księgozbiór wzbogacony o nowości zakupione w ramach NPRC, ze szczególnym uwzględnieniem książek z dziedziny fantazy. Następnie uczniowie przygotowali projekt własnego awatara oraz wyspy, po czym
w grupach tworzyli opowiadania „Wyspa fantazji”
5. „ W krainie dinozaurów” – projekt czytelniczy w realizowany klasach drugich, w ramach którego uczniowie przeglądali i czytali książki poświęcone dinozaurom znajdujące się w bibliotece szkolnej, w tym nowo zakupione. Czytelnicy mieli możliwość zobaczenia kolekcji figurek dinozaurów, oraz układali dino-puzzle. Na zajęciach plastycznych stworzyli wyspę dinozaurów. Projekt obejmował wizytę w pobliskiej Filii nr 2 Biblioteki Publicznej w Mikołowie.
Oprócz wskazanych projektów w szkole realizowane są przez bibliotekę liczne pomysły i konkursy, np.: Recenzja ulubionej książki, Projekt okładki ulubionej książki, wystawy, spotkania promujące nowo zakupione pozycje.
12
Konto Rady Rodziców
konto Rady Rodziców, MBS Mikołów, Rada Rodziców przy SP8 Mikołów
94 8436 0003 0000 0026 1551 0002
Projekt Green Eco
Nasza szkoła realizuje projekt pt. Green Eco - edukacja, ekologia i sztuka. Uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami oraz koordynatorem projektu (pan Marek Gałązka) zaczynają przygotowania do wyjazdu zagranicznego i realizują poszczególne zadania projektowe.
Partnerem projektu jest szkoła CEIP San Bartolome, która znajduje się w mieście Orihuela w Hiszpanii. Wspólnie z hiszpańskimi uczniami będziemy pracować nad zagadnieniami ekologicznymi, wykorzystując technologię informatyczną oraz sztukę. Zapowiada się super przygoda!
Plakat.pdf
Rozpoczęcie roku szkolnego.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich klas odbędzie się 1 września o godz. 12.00. Uroczysta akademia odbędzie się z udziałem zaproszonych gości i Władz Mikołowa. Autokar wyjeżdża ze Śmiłowic o godz. 10.45. O godz. 11.00 Msza św.
Autokar powrotny o godz. 13.30
PLAN LEKCJI OD WRZEŚNIA 2022 NA ROK SZKOLNY 2022/23
Zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola oraz nowo przyjętych.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Wojciecha Korfantego oraz nauczyciele oddziału przedszkolnego zapraszają na zebranie organizacyjne, które
odbędzie się 29 sierpnia 2022 r. (poniedziałek)
o godz.17:00 w sali OSP.Na zebraniu zostaną przekazane informacje dotyczące m. in. :
* organizacji pracy przedszkola,
* zasad odpłatności,
* przyprowadzania i odbioru dzieci z przedszkola,
* współpracy z rodzicami.
Prosimy o obecność jednego z rodziców. Ponieważ zebranie dotyczy ważnych spraw organizacyjnych prosimy o nieprzyprowadzanie dzieci na zebranie.
Serdecznie zapraszamy
Spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów klas pierwszych.
Informujemy, że spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów klas pierwszych odbędzie się 23 czerwca 2022 r. ( czwartek) o godz. 15.00 na sali w budynku OSP Paniowy ( w sąsiedztwie szkoły) przy ul. Mokierskiej.
Wypoczynek letni
Zalecenia Wojewody Śląskiego w zakresie realizacji na obszarze województwa śląskiego akcji "Bezpieczne wakacje 2022".
Projekt POWER - Green Eco - edukacja, ekologia i sztuka.Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
Szkoła Podstawowa Nr 8
im. Wojciecha Korfantego w Mikołowie
realizuje projekt dofinansowany
z Funduszy Europejskich
Green Eco - edukacja, ekologia i sztuka.Celem projektu jest:
wzmacnianie kompetencji kluczowych: w zakresie komunikacji w języku angielskim i hiszpańskim; rozumienia i tworzenia informacji; matematycznych oraz w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii; cyfrowe; osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się; w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej oraz kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów.
Dofinansowanie projektu z UE: 91 451,00 PLN
Okres realizacji: 01.06.2022 r. - 30.11.2022 r.
Nabór wniosków w VII edycji Budżetu Obywatelskiego.
SZANOWNI RODZICE I UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH
Dotyczy rekrutacji 2022/2023
Informujemy, iż działa już witryna do rekutacji „Vulcan” pod adresem:
Na witrynie została opublikowania oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych, umożliwiająca zapoznanie się z katalogiem szkół i oddziałów na rok szkolny 2022/2023.
JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM EGZAMINACYJNYM?
Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Drodzy Państwo !
Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach. Brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje z urzędu, a inne publiczne szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, potrzebny jest kontakt z urzędem gminy. Więcej informacji, w tym materiały przygotowane przez Ministerstwo, znajduje się w zakładce „ O szkole, Pomoc dla Ukrainy".
Archiwum Aktualności